Operetkowy Koncert Walentynkowy

» Wydarzenia » 2014-01-20

mdk.luban24.pl - Miejski Dom Kultury Luban


Już niedługo Walentynki - święto miłości. W ten dzień, 14 lutego (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na operetkowy koncert „Zaśpiewajmy o miłości”. Koncert ten to bukiet muzyczny, łączący najpiękniejsze hity operetkowe i te mniej znane w spójną całość, którego podstawą jest miłość z jej wszystkimi odcieniami. Jest to splot różnych emocji począwszy od młodzieńczych uniesień, przez flirt, zdradę do gorących namiętności. A wszystko to za sprawą nie tylko operetkowego czardasza czy walca, arii czy duetów, ale również dialogów i komicznych scenek aktorskich, które przezabawnie zapowiedziane przez konferansjera, z lekkością wprowadzają w świat operetki. Artyści często zmieniają kostiumy i różnicują charakter występu od bardzo lirycznego, wzruszającego, do zabawnego i lekkiego, więc każdy na widowni na pewno znajdzie coś dla siebie.
Podczas koncertu, utalentowani, charyzmatyczni soliści zespołu Operus Arte- Dorota Makulec – sopran, Paweł Wytrążek – tenor wyśpiewują między innymi: Usta milczą dusza śpiewa, W rytm walczyka serce śpiewa, Przetańczyć całą noc, Brunetki, blondynki, Wielka sława to żart i wiele innych… Przy fortepianie znakomity pianista Piotr Żukowski, a zabawną konferansjerką wprowadza w świat operetki Piotr Stanisław.
Zróbcie zatem Państwo niespodziankę swojej drugiej połówce i dajcie się razem przenieść do roztańczonego i rozśpiewanego Wiednia! Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 30 zł (bilet dla pary) dostępne są w sekretariacie MDK (Kościuszki 4) oraz PTTK (ul. Bracka 12). Uwaga! Każdy bilet „dla pary” upoważnia do 10 % rabatu na kolację dla dwojga w Walentynkowy weekend w Restauracji Łużyckiej (Motel Łużycki) lub Restauracji Tęczowa.