Wydarzenia Promowane


» WYDARZENIA
» Dni Lubania Lawa 2014
» 2014-06-24


Dni Lubania Lawa 2014

» WYDARZENIA
» Piknik Rodzinny
» 2014-06-03


Piknik Rodzinny


Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca, na boisku asfaltowym Osiedla Piast. W programie występy zespołów wokalnych oraz solistów, prezentacje taneczne oraz liczne konkursy, gry i zabawy. Na uczestników pikniku czekać będą stosika handlowo - gastronomiczne. Zapraszamy 8 czerwca od godziny 15.00.


» Dyskusyjny Klub Muzyczny
»
» 2014-06-03
Zapraszamy do Kawiarenki Miejskiego Domu Kultury na ostanie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego. Tym razem zobaczyć będzie można koncerty polskich wykonawców - Lech Janerka oraz zespół Kruk. Spotkanie DKM odbędzie się 5 czerwca (czwartek) o godz. 18:30. Wstęp wolny


» WYDARZENIA
» Dzień Dziecka
» 2014-05-26


Dzień Dziecka


W najbliższą niedzielę 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji zapraszamy naszych drogich milusińskich do Miejskiego Domu Kultury. Specjalnie dla najmłodszych mieszkańców Lubania wystąpi Teatr Mała Bajeczka ze spektaklem "Dlaczego Hefalump nie mówi". Ponadto gry, zabawy i konkursy. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami 1 czerwca (niedziela) o godz. 14:00. Wstęp wolny


» WYDARZENIA
» Bez Nazwy Lirycznie
» 2014-05-19


Bez Nazwy Lirycznie


Z okazji Dnia Mamy - Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na koncert zespołu Bez Nazwy Lirycznie. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru m.in. Leonarda Kohena, Starego Dobrego Małżeństwa, Roberta Kasprzyckiego, Małżeństwa z rozsądki i innych.
Wszystkie mamy i nie tylko zapraszamy do Kawiarenki MDK 31 maja o godz. 17:00. Wstęp wolny


» Dyskusyjny Klub Muzyczny
»
» 2014-05-09
Zapraszamy do kawiarenki Miejskiego Domu Kultury na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego. Tym razem zobaczyć będzie można koncert IN FROM THE COLD grupy CAMEL.
Majowe spotkanie DKM odbędzie się 16 maja o godz. 18:30. Wstęp wolny


» WYDARZENIA
» Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów
» 2014-05-07


Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów


Burmistrz Miasta Lubań, Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu zapraszają na VII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów. Po raz siódmy seniorzy z całego Dolnego Śląska zaprezentują swój dorobek artystyczny. W sali widowiskowej lubańskiego MDK wystąpią zespoły wokalno - instrumentalne, grupy taneczne, chóry, kabarety oraz twórcy rękodzieła ludowego. Zapraszamy 15 maja o godz. 9:30. Wstęp wolny


» WYDARZENIA
» Festiwal Teatrów Młodych
» 2014-04-22


Festiwal Teatrów Młodych


28 kwietnia (poniedziałek) o godz. 10:00 zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na Festiwal Teatrów Młodych „LUBAJKI”. Mamy nadzieję, że festiwal już na stałe wpisze się w kalendarzu wydarzeń teatralnych regionu. Na scenie zaprezentują się młodzi aktorzy z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjum


» WYDARZENIA
» Program z okazji kanonizacji Jana Pawła II
» 2014-04-22


Program z okazji kanonizacji Jana Pawła II


W związku z uroczystością kanonizacyjną Jana Pawła II w Lubaniu przygotowany został specjalny program. 23 kwietnia w Kościele pw. Św. Trójcy nastąpi inauguracja wystawy pt.”Madonny Jana Pawła II” – autorstwa Mieczysławy i Józefa Rajter. 25 kwietnia godz. 12:00 Muzeum Regionalne w Lubaniu proponuje prelekcję „Myśl i nauczanie Jana Pawła II” dr. Tomasza Gałwiaczka. W dniu kanonizacji 27 kwietnia o godz. 16:30 w Kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu odbędzie się uroczysta Msza Św. Dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II. Po mszy o godz. 17:30 zapraszamy na Koncert Papieski w wykonaniu zespołu góralskiego TURNIOKI.


» WYDARZENIA
»
» 2014-04-18» WYDARZENIA
» Koncert Kolah
» 2014-04-03


Koncert Kolah


11 kwietnia w Sali Widowiskowej MDK w Lubaniu wystąpi raper Kolah wraz z grupą Royal Rap. Mirosław "Kola" Kolczyk związany jest na co dzień z projektami muzycznymi takimi jak: Royal Rap, Kawa, TGD. Pasją jego życia i potrzebą serca są działania związane z profilaktyką uzależnień. Zaczynał współpracując z fundacją Głos Ewangelii w projekcie "Żyj poza klatką". Jest autorem projektu "Profilaktyka z Rapem - Misja Prawdziwej Wolności". Jest dyrektorem rzeszowskiego oddziału fundacji "Bread of Life". W trakcie koncertu artysta promować będzie swoją płytę "Powrót do korzeni". Na koncert zapraszamy 11 kwietnia (piątek) o godz.18:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Kamila Nowosielskiego


» WYDARZENIA
» Rodzinne Warsztaty Plastyczne
» 2014-04-01


Rodzinne Warsztaty Plastyczne


Drodzy Rodzice szukacie interesującego sposobu na wspólne spędzenie wolnego czasu ze swoimi dziećmi? Zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne, które będą wyzwaniem dla fantazji, kreatywności i twórczej pasji dzieci i rodziców. Zamiast spędzać czas przed telewizorem lub komputerem przyjdź do pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu ze swoim dzieckiem i pokaż mu, jak niewiele trzeba, by dobrze się wspólnie bawić.

Na bezpłatne rodzinne warsztaty plastyczne zapraszamy 11 kwietnia (piątek) o godz. 17:00 do pracowni plastycznej lubańskiego MDK. Warsztaty poprowadzi instruktor plastyk - Marzena Staliś.


» Dyskusyjny Klub Muzyczny
»
» 2014-03-28
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego. 4 kwietnia (piątek) o godz. 18:30 w Kawiarence Miejskiego Domu Kultury na dużym ekranie, przy scenicznym nagłośnieniu 5.1, zobaczyć będzie można koncert grupy Yes - Symphonic Live. Wstęp wolny


» WYDARZENIA
» Entliczek Pentliczek
» 2014-03-14


Entliczek Pentliczek


12 kwietnia do Miejskiego Domu Kultury zapraszamy najmłodszych mieszkańców Lubania wraz z rodzicami na spektakl "Entliczek - Pentliczek" Jana Brzechwy, w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji w Cieplicach. Jest to przedstawienie dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, w którym wykorzystano - w formie mówionej i śpiewanej - najbardziej znane wiersze Jana Brzechwy jak tytułowy "Entliczek -Pentliczek", "Kłamczucha", "Samochwała", "Kaczka-Dziwaczka" i inne. Pomyślane jako wspólna zabawa sprawia, że dzieci stają się uczestnikami przedstawienia. W radosny i ciepły nastrój wprowadza małych widzów muzyka, a prosta lecz działająca na wyobraźnię scenografia stwarza wspaniały bajkowy klimat. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w Sekretariacie MDK przy ul. Kościuszki 4 oraz PTTK przy ul. Brackiej 12.


» WYDARZENIA
» Konkurs na Pisankę i Palmę Wielkanocną
» 2014-03-11


Konkurs na Pisankę i Palmę Wielkanocną


Miejski Dom Kultury wraz z redakcją dwutygodnika "Ziemia Lubańska" zaprasza do udziału w corocznym "Konkursie na Pisankę i Palmę Wielkanocną". Wykonane prace należy dostarczyć do Sekretariatu MDK przy ul. Kościuszki 4, nie później niż do 17 kwietnia. Laureatów konkursu poznamy 25 kwietnia. Wszystkie zgłoszone prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Kawiarence Miejskiego Domu Kultury.


» WYDARZENIA
» Spektakl Teatralny "Separacja?"
» 2014-03-04


Spektakl Teatralny


Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - 27 marca 2014r. o godz.19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej MDK na spektakl teatralny "Separacja?" - błyskotliwą komedię omyłek, pełną nieporozumień oraz zabawnych intryg. Przedstawienie jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu.

Joanna (Elwira Romańczuk) i Patryk (Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale szybko stają się impulsem do podjęcia decyzji o separacji. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Jednym słowem spektakl "Separacja?" to 2 godziny doskonałej zabawy, porządna dawka dobrego humoru oraz świetnej gry aktorskiej.

Bilety w cenie 20 zł. oraz 30 zł. (bilet dla pary) do nabycia w Sekretariacie MDK (ul. Kościuszki 4) oraz PTTK (ul. Bracka 12).


» WYDARZENIA
» VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki
» 2014-02-26


VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki


Miło nam poinformować,że ruszyła VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O czym szepczą bazaltowe skały", o Złote Lubańskie Pióro, pod patronatem Burmistrza Miasta. Szczegóły regulaminu dostępne są w zakładce "Imprzezy cykliczne/Ogólnopolski Konkurs Poetycki" oraz na naszym profilu facebook. Z niecierpliwością czekamy na konkursowe utwory, a autorów najlepszych nagrodzimy 14 czerwca o godz. 16.00 w MDK. Drodzy poeci.. do piór!


» WYDARZENIA
» 59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
» 2014-02-26


59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski


Zapraszamy wykonawców indywidualnych, młodzież licealną, studentów i osoby dorosłe do udziału w eliminacjach powiatowych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 25 marca 2014 r. o godz. 17.00. Szczegóły regulaminu w zakładce "Imprezy cykliczne/Ogólnopolski Konkurs Recytatorski". Impreza jest otwarta stąd szczególne zaproszenie kierujemy do publiczności. Jest to świetna okazja do spotkania ze słowem mówionym i śpiewanym.


» WYDARZENIA
» Kabaret Paranienormalni
» 2014-02-14


Kabaret Paranienormalni


Czy są kwestie, z których nie warto żartować? Tematy, które nie są śmieszne? Relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w kabarecie od zawsze. Paranienormalni udowadniają, że można potraktować je nowatorsko i przedstawić w niespotykany dotąd, pomysłowy sposób.

Niezwykły kontakt z publicznością, zaskakujące wprowadzenie i skecze, które rozbawią każdego to gwarancja udanego spektaklu. Najnowszy program Paranienormalnych to niemal dwie godziny fantastycznej zabawy. „Żarty się skończyły” to dopiero początek dobrego humoru i Twojego nowego życia, które po spotkaniu z Paranienormalnymi nigdy już nie będzie takie samo.

Zapraszamy już 8 marca 2014r. (sobota) na godz. 15:00 do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na najnowszy program Paranienormalnych "Żarty się skończyły". Bilety w cenie 50, 40 i 30 zł dostępne są w Sekretariacie MDK w Lubaniu


» Dyskusyjny Klub Muzyczny
»
» 2014-02-14
DKM to stała propozycja Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Na marcowym spotkaniu obejrzeć będzie można koncert grupy Deep Purple. Zapraszamy 7 marca o godz.18:30

Idź do strony: poprzednia 1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11 następna