Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

» Wydarzenia » 2016-05-14

mdk.luban24.pl - Miejski Dom Kultury Luban


Zapraszamy na IX Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu, który odbędzie się w dniu 19 maja 2016r., o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury ul. Kościuszki 4 w Lubaniu. Wstęp wolny.

Prelekcja historyczna

» Wydarzenia » 2016-05-13

mdk.luban24.pl - Miejski Dom Kultury Luban


Zapraszamy na prelekcję poświęconą Bitwie o Lubań na ziemi i w powietrzu. Prelekcję wygłoszą Piotr Kucznir i Jarosław Ludowski.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"

» Wydarzenia » 2016-04-20

mdk.luban24.pl - Miejski Dom Kultury Luban


Koncert odbędzie się w związku z 10-leciem reaktywacji samodzielnej Parafii Ewangelickiej w Lubaniu, 635-leciem istnienia kościoła ewangelickiego Marii Panny w Lubaniu. Wpisuje się również w 1050 rocznicę Chrztu Polski. Zespół Śląsk zaprezentuje z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji specjalny program sakralny zawierający pieśni ewangelickie w wykonaniu 70 artystów chóru i orkiestry. Program złożony jest z dzieł m.in. Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Georga Friedricha Händla. Dopełniają go również kompozycje Stanisława Hadyny – założyciela i patrona Zespołu „Śląsk” oraz opracowania muzyczne utworów sakralnych Jean-Claudea Hauptmanna. Opracowując program „Solus Christus” artyści i kierownictwo Zespołu „Śląsk” pragnęli wyrazić największy szacunek wobec dziedzictwa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Koncert odbędzie się 20 maja w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu o godz. 18.00. Bilety w cenie 40 zł (50 zł w dniu koncertu) do nabycia w Sekretariacie MDK w Lubaniu, Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Lubaniu i Informacji Turystycznej w Lubaniu.

Człowiek z gór

» Wydarzenia » 2016-04-15

mdk.luban24.pl - Miejski Dom Kultury Luban


Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na premierę grupy teatralnej OKULAR pt. „Człowiek z gór”,którego scenariusz powstał na motywach tekstu M. Buszewicza „Misja. Wojny, od których uciekłem”. Spektakl inspirowany jest prawdziwą historią ukrywającego się w górach weterana wojennego – byłego żołnierza na misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie. Był on członkiem specjalnej jednostki wojskowej, której celem było rozpracowywanie przeciwnika i werbowanie agentów. Znaleziono go w lutym 2012 r. w stanie skrajnego wyczerpania - z licznymi odmrożeniami, amnezją i objawami stresu bojowego. Włodzimierz N., który zerwał kontakt ze światem i przez wiele miesięcy ukrywał się w Tatrach, stał się pierwowzorem postaci głównego bohatera widowiska. Nie jest to jednak spektakl dokumentalny, rekonstrukcja wydarzeń. Historia „człowieka z gór” stała się jedynie punktem wyjścia do stworzenia opowieści, której celem jest raczej poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co kieruje kimś, kto postanawia uciec w zupełnie inną rzeczywistość. Jest to więc opowieść o wyborach człowieka, jego motywacjach i potrzebach, szczególnie, gdy w grę wchodzą sytuacje graniczne, krańcowe przeżycia w ekstremalnych warunkach, a wskutek nich - zakłócenia w relacjach międzyludzkich czy wręcz niemożność komunikowania się ze światem... a także z samym sobą.

» Wydarzenia » 2016-03-25

mdk.luban24.pl - Miejski Dom Kultury Luban



Koncert Pawła Orkisza z zespołem

» Wydarzenia » 2016-03-25

mdk.luban24.pl - Miejski Dom Kultury Luban


Paweł Orkisz od 30 lat śpiewa ballady autorskie i polskie tłumaczenia pieśni największych bardów naszych czasów (głównie własne). Uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego. Najchętniej przy pomocy słów i dźwięków, w starannej oprawie muzycznej, maluje pogodne nastroje, opowiada o miłości i nadziei. Jest na polskiej scenie muzycznej postacią nieco zagadkową, offową. Nie zabiega o rozgłos, ani o popularność. Śpiewa znakomicie. Żeby bawić się z publicznością nie potrzebuje opowiadać dowcipów, ani intelektualnych prowokacji. On po prostu cieszy się balladami, zachwyca światem, zaraża radością. Jest autorem zarówno nastrojowych ballad, jak i popularnych piosenek turystyczno-żeglarskich (m.in. "Przechyły"). Napisał przepiękne songi i mądre pieśni patriotyczne. W czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce. W latach 70. redagował popularne śpiewniki studenckie i był „zapiewajłą” na tysiącu imprez, stąd jego szeroki repertuar.


Idź do strony: poprzednia 1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 36, 37, 38 następna